High Workers
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania na wysokoœci

Przycinanie drzew na wysokości

Każdy właściciel czy zarządca nieruchomości jest zobowiązany do tego, by dbać o roślinność porastającą jego działkę. Chodzi o to, by np. żywopłot i drzewa rosnące przy płocie nie utrudniały poruszania się sąsiadującym z nim chodnikiem. Roślinność nie może ograniczać widoczności. Trzeba więc ją regularnie przycinać.

Z żywopłotem, krzewami i niskimi drzewami można poradzić sobie samodzielnie. Wystarczy drabina, piła, sekator. Gorzej jest z wysokimi drzewami o rozłożystych koronach.

To zadanie wymaga już wprawy, umiejętności oraz sprzętu. Przydaje się też wiedza dendrologiczna, aby przycinając gałęzie, nie oszpecić rośliny i nie skazać jej na wegetację. By oszczędzić sobie trudu, załatwić sprawę szybko i sprawnie, warto skontaktować się z firmą wykonującą przycinanie drzew na wysokości, np. High Workers.

Można ją wezwać także w sytuacjach awaryjnych, np. gdy trzeba usunąć konary i gałęzie powalone przez wichurę. Tym zadaniem również może zająć się zespół alpinistów skałkowych, których domeną jest przycinanie drzew na wysokości.