High Workers
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania na wysokoœci

Odśnieżanie dachów

Zima to czas, w którym występuje opad atmosferyczny w postaci śniegu. Niekiedy, ku uciesze dzieci, ilość białego puchu potrafi zaskoczyć. Obfite opady rodzą jednak problem dla właścicieli i zarządców nieruchomości. Chodzi o odśnieżanie dachów.

Jeśli ilość śniegu zagraża bezpieczeństwu użytkowania obiektu oraz jego otoczeniu, należy usunąć nadmiar opadu zalegający na dachu. Zwykle dzieje się tak wtedy, gdy białego puchu spanie naprawdę dużo.

O ile w przypadku domów jednorodzinnych czy kamienic usunięcie śniegu z dachu nie stanowi większej trudności, tak w przypadku budynków o powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw. powstaje problem. Wówczas należy dopasować technikę odśnieżania do charakteru i wymagań konstrukcji.

Brzmi to trochę skomplikowanie. Właśnie dlatego właściciele i zarządcy hal magazynowych, obiektów sportowych czy hipermarketów zlecają odśnieżanie dachów firmom wyspecjalizowanym w pracach wysokościowych. Ich pracownicy znają się na rzeczy, są odpowiednio przygotowani do usuwania śniegu z każdego dachu i używają przy tym sprzętu zabezpieczającego.