High Workers
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania na wysokoœci

Montaż rynien

Żaden dom, budynek mieszkalny i firmowy nie obejdzie się bez kilku istotnych elementów wykończeniowych. Wśród nich jest rynna, która zbiera wodę spływającą z dachu i odprowadza ją do rury spustowej.

Montaż rynien jest trudnym zadaniem. Po pierwsze, to praca, która odbywa się na wysokości. Po drugie, układ architektoniczny budynku może utrudniać dostęp do miejsc instalowania wsporników (haków podtrzymujących rurę). Po trzecie, układ otoczenia obiektu może uniemożliwiać rozłożenie rusztowania, z poziomu którego zwykle wykonuje się tego typu prace.

W takich sytuacjach warto zwrócić się do firmy wykonującej prace wysokościowe, w tym właśnie montaż rynien. Wykwalifikowani fachowcy poradzą sobie bez rusztowania. Po prostu spuszczą się na linie, wywiercą otwory, umieszczą w nich haki i zainstalują rurę.

Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie, jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm i właścicieli domów. Dla alpinistów nie ma bowiem zlecenia, którego nie dałoby się wykonać na wysokości.