High Workers
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania na wysokoœci

Prace remontowo-budowlane

Istnieją takie prace remontowo-budowlane, do wykonania których trzeba dysponować odpowiednim sprzętem, przygotowaniem i umiejętnościami. O ile tapetowanie, malowanie czy kładzenie płytek może opanować każdy, tak konserwacja anten i masztów, montaż rynien i odgramiaczy albo malowanie silosów to już przysłowiowa wyższa szkoła jazdy.

Pod wieloma względami są to trudne do wykonania prace remontowo-budowlane. Przede wszystkim odbywają się na wysokości. Wbrew pozorom zachowanie spokoju będąc kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów nad ziemią w nietypowej pozycji wymaga dużego panowania nad własnymi zmysłami. Trzeba też mieć przyrządy, które pozwolą zachować spokój i pewność. Trzeba umieć się poruszać, będąc przyczepionym do ściany i nie mając gruntu pod nogami.

To wszystko potrafią alpiniści skałkowi, czyli ludzie, którzy wspinają się po górach. Ich umiejętności przydają się właśnie w tego typu zadaniach. Panowie z High Workers zdobyli już niejedną ścianę, pokonali niejedno urwisko, zeszli na niejedną półkę skalną. Na koncie mają nie mniej zleceń montażowych, porządkowych i instalacyjnych, które wykonali na wysokościach.