High Workers
Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania na wysokoœci

Mycie kominów

Żelbetowe kominy przemysłowe to konstrukcje budowlane, które można spotkać m.in. w elektrowniach, elektrociepłowniach, rafineriach, hutach. Usuwają dym i parę powstającą w trakcie spalania paliw używanych w produkcji energii cieplnej i elektrycznej.

Znajdujące się w ministerialnych rozporządzeniach oraz normach zalecenia dotyczące kominów stanowią, że drogi przenoszenia spalin czy zużytego powietrza (wentylacja) powinny być okresowo czyszczone. Należy z nich usuwać pozostałości sadzy i innych zanieczyszczeń.

Z kilku powodów, np. zamkniętej przestrzeni i dużej wysokości, mycie kominów to trudne zadanie. Z tego powodu raczej powierza się je wykwalifikowanej firmie.

Jedną z nich jest High Workers, która wykonuje tego typu zlecenia na terenie Poznania i Wrocławia.  Tworzą ją pasjonaci wspinaczki i profesjonalni alpiniści, którzy umieją poruszać się na wysokościach. Wykonywane przez High Workers porządkowe prace alpinistyczne obejmują m.in. mycie kominów, mycie okien, skuwanie sopli, odśnieżanie dachów, malowanie elewacji.